Newsletter

Zapisz się i otrzymuj informacje o nowościach i promocjach

Dostawa i płatności

Odbiór osobisty
Przesyłka kurierska

Za pobraniem
Przelew zwykły
Przelew Platnosci.pl

Szczegółowe informacje

Aktualności

18/06/2012

Nano kosmetyki jako preparaty wspomagające leczenie


Nano kosmetyki takie jak Nano One Forte czy Nano Anty Gel to produkty bazujące na mieszaninie nano cząstek metali szlachetnych.

Krem NanoOne Forte powstał w wyniku wieloletnich badań i odkryć w nowatorskiej dziedzinie z pogranicza nauki i techniki – w nanotechnologii. Nanotechnologia to dyscyplina zajmująca się bardzo małymi cząstkami o rozmiarach rzędu milionowych części milimetra.

Elementy, które wchodzą w skład części aktywnej kremu NanoOne Forte są, w większości, rozmiarów kilku nanometrów. Dla tak małych cząstek wniknięcie w skórę i pokonanie barier międzykomórkowych nie stanowi żadnego problemu. Regularne stosowanie kremu powoduje, że skóra staje się rozświetlona i bardzo elastyczna. Aktywne elementy NanoOne Forte otrzymywane są w fizycznym procesie bezodpadowym, dzięki czemu nie zanieczyszczają środowiska, a z drugiej strony nie wnoszą zanieczyszczeń chemicznych do kosmetyku, które mogły by mieć skutki uboczne dla naszego zdrowia. Aktywne cząstki NanoOne Forte to szlachetne, czyste metale w bardzo rozdrobnionej postaci o strukturze rzędu kilku atomów. Są one obojętne chemicznie, odporne na reakcje nawet ze stężonymi kwasami i zasadami. W skórze natomiast biorą udział w procesach komórkowych sprawiając, że organizm sam pokonuje bariery i „naprawia” uszkodzone miejsca. NanoOne Forte przynosi ulgę w bólach stawów, zębów, kości, dolegliwościach dermatologicznych i sprawia, że skóra jest bardzo nawilżona. Zalecamy stosowanie NanoOne Forte poprzez  wcieranie cienkiej warstwy w skórę rano i wieczorem. W jednych przypadkach krem NanoOne Forte wykazuje pozytywne skutki już po kilku dniach, w innych wypadkach po kilku tygodniach. Pewne jest jednak to, że zazwyczaj pomaga. Efekt terapeutyczny jest uzależniony od typu dolegliwości i indywidualnych cech organizmu.

Krem NanoOne Forte przynosi ulgę w bólach stawów, zębów, kręgosłupa i dolegliwościach dermatologicznych. Należy jednak pamiętać, że nie jest on lekiem a jedynie kosmetykiem wspomagającym leczenie. Nie zalecamy zatem odstąpienia od tradycyjnych metod leczenia przypisanych przez Państwa lekarzy prowadzących. 


26/06/2012

Nano kosmetyki pomagają także łagodzić skutki ukąszeń owadów


Zbliża się okres wzmożonej aktywności owadów, których skutkiem są dotkliwe zmiany skórne i swwędzenie. Na rynku istnieje mnóstwo preparatów tak znanych jak nieskutecznych.

Chcielibyśmy Państwu zaproponować nowość. Środek oparty na nano technologii- Nano Anty Ge.

Żelowa konsystencja sprawia, że jest bardzo wydajny, a jednocześnie

łatwo się wchłania i nie zostawia na skórze nieprzyjemnej, lepkiej

powłoki. Dodatek mentolu i olejku eukaliptusowego powoduje, że

przyjemnie chłodzi, a odpowiednia kompozycja nano składników

przynosi bardzo szybkie złagodzenie skutków ugryzienia. Nano Anty

Gel najlepiej i najskuteczniej działa, jeśli zastosujemy go zaraz po

ukąszeniu. Dlatego zalecane jest byśmy Nano Anty Gel zawsze mieli

przy sobie. Przynosi ulgę w wypadku ukąszeń przez komary, gzy, osy

czy pszczoły. Jest też skuteczny w wypadku pogryzień przez meszki,

pchły, pająki, jak i wiele innych owadów.
28/04/2016

Weekend majowy :)


Szanowni Państwo

 

Uprzejmię informujemy iż w dniu 2 maja 2016 roku sklep będzie nieczynny.


18/06/2012

Nano technologia w służbie zdrowia


Tytuł artykułu może trochę wyolbrzymiony, ale jednak coś w tym jest. Nano technologia to dyscyplina z pogranicza chemii i fizyki cząsteczkowej zajmująca się cząstkami rzędu kilku do kilkunastu atomów o rozmiarach rzędu kilku do kilkudziesięciu nanometrów tj. milionowych części metra.

W przypadku zastosowań wspierających leczenie mówimy tu o cząstkach metali szlachetnych tj. złota,srebra i platyny oraz ich stopów, które zastosowane w odpowiednich proporcjach działają stymulująco na organizm ludzki pomagając w zwalczaniu różnych dolegliwości.

Ze względu na niewielkie rozmiary cząstki te przenikając przez bariery komórkowe są pewnego rodzaju katalizatorem wspomagającym procesy komórkowe (rozpad komórek chorych i namnażanie nowych). Ze względu na swoje cechy fizyczne cząstki te są całkowicie obojętne chemiczznie dla organizmu i nie wchodzą w procesy chemiczne tak jak dzieje się to w przypadku leków.

Bezpośrednim skutkiem takiego stanu rzeczy jest brak działań ubocznych co w przypadku preparatów leczniczych bywa poważnym problemem szczególnie w przypadku długotrwałego zastosowania.


14/12/2012

Złoty Żel na jesień i zimę


Wkroczyliśmy w sezon grypy i przeziębień. Jest to również czas nasilających się dolegliwości alergicznych. W związku z tym oferujemy Państwu sprawdzony i polecany kosmetyk oparty na nanotechnologii: Złoty Żel. Skład i działanie identyczne jak Jak Nano One krem. Plastikowa buteleczka z dozownikiem ułatwia użycie preparatu. Żel podobnie jak krem przynosi ulgę w bólach stawów i mięśni. Jest rónież skuteczny na dolegliwości dermatologiczne szczególnie pochodzenia alergicznego. Zapraszamy do zakupów.
14/12/2012

Zdjęcie jamy ustnej wykonane kamerą Advance CAM14/12/2012

Kamera wewnątrzustna: gadget czy użyteczne narzędzie diagnostyczne?


Kamera wewnątrzustna, to urządzenie, które pojawiło się na rynku medycznym wraz z początkiem fotografii cyfrowej i jest specjalistycznym odpowiednikiem kamer cyfrowych oferującym stomatologom wykonywanie filmów i zdjęć cyfrowych do celów diagnostyki i archiwizacji  obrazów jamy ustnej pacjentów.

Niniejszy artykuł opisuje cechy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia oraz przedstawia warunki techniczne środowiska, w którym ma być zainstalowana kamera. Rekomendujemy również urządzenie, które dopasowuje się do założonych kryteriów zachowując jednocześnie rozsądną cenę.

 

Jakie korzyści daje posiadanie kamery zewnątrzustnej?

Kamera wewnątrzustna daje możliwość rejestrowania obrazów jamy ustnej w tym zewnętrznych obrazów fragmentów dziąseł i zębów.

Wykonywanie zdjęć dziąseł może dać znakomity materiał porównawczy do analizy np, czy zastosowana terapia parodontozy daje zadowalające wyniki. Przy zastosowaniu odpowiedniej kamery obraz zdjęć można wielokrotnie powiększyć co daje doskonałe możliwości analizy.

W podobny sposób  możemy wykorzystać obrazy zębów analizując ich osadzenie w dziąsłach, odbarwienia oraz  osadzanie się kamienia; zdjęcia są opatrzone datą ich wykonania dzięki czemu w bardzo dokładny sposób możemy określić pacjentowi jak często powinien poddawać się zabiegowi usuwania kamienia nazębnego, żeby zapobiegać chorobom dziąseł.

Wreszcie pacjent naocznie może zobaczyć efekty pracy stomatologa. Zdjęcie wykonane przed leczeniem, oraz obraz zęba po zakończeniu leczenia może pokazać drogę jaką przeszliście oboje podczas pobytu w gabinecie.

 

Rozdzielczość

Kluczowym pojęciem dla rozdzielczości obrazu jest wartość DPI (dots prer Inch) liczba punktów na cal określająca jaka jest ilość plamek składająca się na jeden cal obrazu. Wartość ta stosowania jest do określania jakości wydruków. Dla przykładu rozdzielczośc 10 dpi oznacza że zdjęcie o wymiarach 2,5cmX2,5cm składa się ze 100 plamek. Oczywiście im większa liczba dpi tym jakość obrazu jest lepsza. W przypadku monitorów komputerowych rozdzielczość jest definiowana jako PPI (Pixels per Inch) liczba pikseli na cal. Typowy monitor komputerowy wyświetla obraz z rozdzielczością rzędu 72 PPI. I tutaj w zależności od jakości monitora im wielkość plamki jest mniejsza tym lepszy monitor.  Nasze testy pokazały, że zdjęcie zrobione w rozdzielczości  640x640 (VGA, 0,3mega piksela) na  ekranie laptopa o przekątnej 15,6 cala  wyświetliło  się jako obraz o rozmiarach ok. 12cmX16cm  co jest wielkością w zupełności wystarczającą do zaobserwowaniu na takim zdjęciu szczegółów istotnych z punktu widzenia stomatologa.

Im większy zastosowalibyśmy monitor tym obraz byłby większy, ale jego jakość gorsza. Przykładowe zdjęcia jamy ustnej w rozdzielczości 640x480 pikseli są załączone do niniejszego artykułu.

Niestety zdjęcia tej rozdzielczości spełniające wymogi diagnostyczne podczas wyświetlania na ekranie w przypadku wydruku wyglądają już dużo gorzej. Z takiego zdjęcia można wykonać wydruk o satysfakcjonującej jakości o wymiarach ok. 4X5cm co nie jest już tak imponujące i znacznie mniej użyteczne dla stomatologa.

 

Kamera przewodowa czy bezprzewodowa?

Znaczącą przewagą kamer bezprzewodowych jest brak kabla podłączonego do głowicy fotografującej kamery. Niestety koszt zestawu baterii, które dość szybko się zużywają i potencjalne zakłócenia, które może generować środowisko gabinetu stomatologicznego przemawiają na korzyść kamery przewodowej. Większość kamer oferowanych przez renomowanych producentów zapewnia połączenie głowicy filmującej ze stacją dokującą lub monitorem za pomocą przewodu.

 

Kamera podłączana tylko do monitora, czy mająca połączenie z komputerem?

Rynek oferuje kamery podłączane bezpośrednio do monitora i wyświetlające obraz bez możliwości zapisu i katalogowania na dysku komputera. Nie polecamy takiego rozwiązania. Zachęcamy do wyboru urządzenia z możliwością zapisu zdjęć na zewnętrznym nośniku lub karcie pamięci ze względu na większe możliwości wykorzystania zarejestrowanych zdjęć w diagnostyce.

 

Jaki monitor?

Polecamy zastosowanie monitorów o przekątnej 13-15’’. Warunkiem koniecznym, który musi spełniać monitor jest posiadanie koncentrycznego wejścia audio lub typu SCART oraz zewnętrznego zasilacza doprowadzającego niskie  napięcie o wartości  np. 12V do gniazda zasilającego monitora. Kamery nie współpracują zazwyczaj z  typowymi monitorami komputerowymi ze złączami typu VGA.

 

Jaki komputer?

Aby podłączyć kamerę wystarczy dowolny komputer z systemem operacyjnym Window XP lub lepszym. W celu zapewnienia spójności związanej z ochroną przeciwporażeniową pacjentów tak jak w przypadku monitora zewnętrznego rekomendujemy zastosowanie komputerów, które posiadają zewnętrzne zasilacze doprowadzające napięcie o warości ok. 20V. Wymóg ten spełniają wszystkie Laptopy.

 

Inne uwarunkowania techniczne

 Należy pamiętać, żeby w przypadku instalacji zestawu w pobliżu lub bezpośredniej bliskości unitu stomatologicznego należy osłonić i uporządkować kable instalacyjne oraz w pewny i stały sposób umocować monitor. Monitor można przymocować za pomocą uniwersalnego uchwytu mocowanego na maszcie unitu, lub zastosować uchwyt oferowany przez producenta unitu co może jednak być rozwiązaniem dużo droższym.

Nowe wersje unitów stomatologicznych są często przystosowane do montażu  zewnętrznych monitorów.

Ważne jest również, aby zasilanie wszystkich urządzeń pracujących w zestawie było niskoprądowe (temat był poruszany wcześniej) celem zapewnienia bezpieczeństwa przeciwporażeniowego pacjentów.

 

Nasza rekomendacja - AdvanceCAM

 W urządzeniu zastosowano czujnik optyczny CCD o rozdzielczości (1.3 Mega pikseli) Oprogramowanie pozwala jednak na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości VGA (0,3Mega piksela). Kamera wyposażona jest w system automatycznej regulacji jasności obrazowanych obiektów znajdujących się w polu widzenia kamery w przedziale od 5 do 30mm. Zastosowanie 6 ultra-jasnych diod pozwala zlikwidować zamglenia, zaparowania obrazu. Urządzenie prezentuje obraz rzeczywisty lub zamrożony w formie stop-klatki. Obraz pokazywany może być zarówno w trybie pełnoekranowym jak i w trybie sekwencyjnym (ekran podzielony na 4 części). Wewnętrzna pamięć urządzenia umożliwia zapamiętanie nawet 24 obrazów. Kamera może również współpracować z komputerem. Dzięki załączonemu w zestawie oprogramowaniu o przyjaznym interfejsie możemy łatwo tworzyć i zarządzać bazą danych pacjentów.

 

Dane techniczne:

• Rozdzielczość zdjęć : 300 000 pixeli (VGA)

• Czujnik: ¼ cala kolorowy CCD

• Soczewka: 0,02 cala

• Źródło światła: 6 diod

• Zasilanie: 220V 50-60Hz

• Wyjście: 5V 2A

• Stop-klatka

• Podział obrazu na 4 klatki

• Możliwość zapisu zdjęć–27 zdjęć/zapis obrazu w pamieci komputera

• Możliwość podłączenia do telewizora lub komputera-wyjście Video i USB

W zestawie znajdują się:

• Kamera

• Stacja dokująca

• Zasilacz

• Przełącznik nożny stop-klatki

• Przewód Video

• Przewód USB

• Jednorazowe osłonki

• Płyta CD z oprogramowaniem PC

• Pilot

• Uchwyt montażowy na rękojeść

Gwarancja – 12 miesięcy

 

Schemat połączeń AdvanceCAM


Zdjęcie jamy ustnej wykonane kamerą AdvanceCAM znajdują się w następnym artykule,


Weekend majowy :)28/04/2016   
Weekend majowy :)28/04/2016